1- Bebekliğinden beri çok az uyuyan bir çocukları olduğu için uykusuzluktan zombiye dönmüş olabilirler.

2- İstediğini elde etmek için bıktırana kadar ısrar eden bir çocukla yaşamaktan dolayı karar mekanizmaları laçka olmuş olabilir.

3- Dinozorlar, karadelikler, beyaz cüceler hakkında bir sürü soruya cevap vermek zorunda olduklarından genel kültürleri gereksiz boyutlara ulaşmış olabilir. 

4- Her gün burunlarına dayanan cin fikirleri ev dağınıklığı, zaman, tehlike durumu, saçmalık vb boyutlarda değerlendirmeye çabalarken bitap düşmüş olabilirler.

5- Sofrada ettiği büyümüş de küçülmüş laflara uygun tepki geliştirmek için kendi aralarında mimik dili oluşturmuş olabilirler.

6- 24 saat durmamacasına konuşma kapasitesine sahip bir çocukla yaşamaktan dolayı artık söyleneni duyuyor ama anlayamıyor hale gelmiş olabilirler. 

7- Çocuklarını anlayamayan öğretmen ve yöneticilere laf anlatmaya çalışmaktan dillerinde tüy bitmiş olabilir.

8- Sınıftaki diğer çocuklar kendini kötü hisseder ona farklı çalışma veremem diyen öğretmene söylemek istediklerini içinde tutmaktan şişmiş olabilirler.

9- Çocukları hakkında konuştuklarında gösterişçi olmakla suçlanmalarından dolayı çenelerini kapalı tutmayı kısa sürede öğrenmişlerdir.

10- Diğer üstün zekalı çocukların anne babalarıyla karşılaştıklarında sonunda birileri onları anladığı için gözyaşlarına boğulabilirler.

 

Banu Erciyes

Üstün Zekalılar Öğretmeni

Üstün ZekalıÇocuklar Akademisi Kurucusu 

Hakkında

Sunday the 17th. Üstün Zekalı Çocuklar Akademisi - Joomla Site Templates