Üstün Zekalı Çocuklar Akademisi’ne hoşgeldiniz!

Web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Üstün zekalı bir çocuk ailesi, bir öğretmen, öğretmen adayı, bir okul yöneticisi yada sadece programlarımıza ilgi duyan bir kişi olabilirsiniz. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için memnunuz.

Akademi yolculuğumuz, 2007 yılında her çocuğun zihinsel potansiyellerini gerçekleştirmeleri ve ona ulaşmalarını desteklemek amacıyla kurduğumuz www.akillibebek.com (Akıllı Bebek) aile platformu ve dergi grubu ile başladı. Kısa sürede 150.000 aileye ulaştık ve halen 0-3 yaş zihinsel gelişimini desteklemede aramıza yeni katılan ailelere danışmanlık vermekteyiz. Çocuklarımız büyüdükçe, potansiyellerine ulaşmaya başladıkça ihtiyaçları da arttı, artan ihtiyaçlar, okulların çocuklarımızın ihtiyaçlarını doyuramaması, Üstün Zekalı Çocuklar Akademisinin ilk temellerini attı.

Üstün zekalı çocuklarımızla beraber geçirdiğimiz 5 senelik çalışma dönemi, hem onları çok iyi analiz etmemizi hem de ihtiyaçlarına yönelik, bilişsel gelişimlerine yetişebilecek ve onlara yaşam becerileri kazanmada rehberlik edecek bir yapı oluşturmamızı sağladı.  

Ülkemiz ve milletimizin kalkınmasında şüphesiz bilim ve teknolojideki ilerlemeler en önemli faktörlerdir. Yüksek potansiyelli çocuklarımız ülkemizin ilerlemesi için çok değerlidir. Liderlik ve mükemmeliyetçilik gibi başlıca özellikleri ile de toplumda görev aldıkları alanlarda yapılacak çalışmalara da yön vermektedirler.

Bu bilinçle Üstün Zekalı Çocuklar Akademisi olarak erken yaşlardan itibaren üstün zekalı çocuklarımızı eğitim sistemine, hayata ve sonrasına hazırlamak en birinci hedefimizdir. Bu amaçla tasarlanan programlarımız, alanlarında uzman ve üstün zekalılar konusunda hizmet içi eğitim almış eğitim liderleri ile uygulanmaktadır. Eğitmenlerimiz, uzmanlık alanlarında bilgili, hızlı ve esnek düşünebilen, belirsizlik ortamında kendini organize eden ve yüksek potansiyelli çocuklar ile çalışmaktan keyif alan eğitmenlerden oluşmaktadır.

Akademimizde;

bir anne baba iseniz çocuğunuzun gelişimini destekleyecek uzun soluklu programlar bulabilirsiniz, yada makaleler kısmında size rehberlik edecek bir çok yazıya ulaşabilir, videoları izleyebilirsiniz, bir eğitimciyseniz düzenlediğimiz eğitimlere katılabilir veya yine makaleler kısmında öğretmenler için hazırlanmış yazıları inceleyebilirsiniz, bir eğitim kurumunda yöneticiyseniz üstün zekalılar ile ilgili bizden danışmanlık alabilir, tutarlı ve faydalı eğitim programları tasarlamanızda ve öğretmen seçimi ile eğitiminde bizden yardım isteyebilirsiniz.

İhtiyaçlarınız ne olursa olsun Üstün Zekalı Çocuklar Akademisi olarak yanınızdayız.

 

Banu Erciyes Hakkında:
--------------------------
1975 yılında İzmit'te doğan Banu Erciyes Orta ve Lise eğitimini Kocaeli Anadolu Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünde aldıktan sonra Citibank'ta denetim bölümünde 4 yıl çalıştı.

2003 yılında tekrar sınava girerek Yeditepe Üniversitesi Felsefe bölümünü tam burslu kazandı. Bu eğitimi sırasında üniversitede Mario Levi'den 2 yıl boyunca yazarlık dersleri aldı. Büyük oğlunun doğumu ile beraber 3.sınıftayken felsefe eğitimini bırakan Erciyes 2007 yılında eşiyle beraber Akillibebek.com anne bebek sitesini kurdu. 5 yıl boyunca muhabirlik, köşe yazarlığı ve site editörlüğü yaptı. 2011 yılında üstün zekalı tanısı konan oğlunu desteklemek amacıyla 2012 yılında Üstün Zekalı Çocuklar Akademisini kuran Erciyes 2013 yılında tekrar üniversite sınavına girdi.

Halen Maltepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Üstün Zekalılar Öğretmenliği bölümünde eğitimine devam eden Erciyes aynı fakültenin Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde de 2. Lisans eğitimini almaktadır. 2012 yılından beri Erciyes Akademi'de üstün zekalı çocuklarla beraber matematik, felsefe, yaratıcılık, eleştirel düşünme, problem çözme, düşünme becerileri, yaratıcı yazarlık ve akıl oyunları çalışmaları yapmaktadır.

--------------------------

 

TV24 KANALI Modaratör Haftasonu Programı
01 Eylül 2013

 

 

 

Sunday the 17th. Üstün Zekalı Çocuklar Akademisi - Joomla Site Templates